SĂNĂTATE PUBLICĂ ȘI MANAGEMENT SANITAR REPERE GENERALE ȘI SPECIFICE

Autor: VIRGIL-ION POPOVICI, Autor: TIBERIU TĂTARU

ISBN: 978-606-14-1486-4

Data aparitiei: Iunie 2019

Lucrarea Sănătate Publică și Management Sanitar - Repere generale și specifice prezintă, într-o abordare modernă, aspecte generale și specifice din domeniul sanitar, inclusiv cele referitoare la managementul acestuia, fiind extrem de utilă, atât celor care activează în domeniul sanitar, cu precădere celor ce ocupă funcții de conducere, cât și studenților aflați la facultăți de profil, ce se pregătesc pentru viitoarele lor profesii. AUTORII