Masini, utilaje, echipamente si sisteme avansate de fabricatie. Teorie si aplicatii

Autor: Adrian Cernăianu

ISBN: 978-606-14-0920-4

Data aparitiei: Mai 2015

Progresele tehnologice ale zilelor noastre, începând de la cercetarea spațiului cosmic, energie nucleară, energii neconvenționale, industria de automobile, computere, telecomunicaţii globale şi până la cel mai neînsemnat aparat sau maşină, se bazează într-o măsură considerabilă și pe aportul mașinilor, utilajelor, echipamentelor și sistemelor avansate de fabricaţie.

Lucrarea se adresează studenţilor de la facultăţile cu profil mecanic şi tehnologic, precum şi celor care lucrează în domeniul proiectării, construcţiei, utilizării şi exploatării mașinilor, utilajelor, echipamentelor și sistemelor avansate de fabricaţie.