Main Issues in Teaching English for Speakers of Other Languages

Data aparitiei: Decembrie 2014

Format: A5

Disponibilitate: Nu este pe stoc

Cartea Main Issues in Teaching English for Speakers of Other Languages se adresează atât studenţilor facultăţilor de litere, cât şi absolvenţilor acestora, propunându-şi să le ofere un suport pentru pregătirea subiectelor de metodica limbii engleze din cadrul examenelor de titularizare, definitivat şi gradul II. În acest scop, cuprinde atât informaţii teoretice, grupate în treisprezece secţiuni, cât şi exerciţii de reflecţie, fie incluse în cadrul teoretic, fie grupate într-un capitol separat de activităţi practice. Tot în acest scop, cartea cuprinde şi subiecte date la examenele de titularizare, definitivat şi gradul II.