Logistica. Teorie, aplicatii si simularea fluxurilor logistice

Autor: Adrian Cernăianu

ISBN: 978-606-14-0919-8

Data aparitiei: Mai 2015

Progresele tehnologice ale zilelor noastre, indiferent de aplicații, se bazează într-o măsură considerabilă pe aportul diferitelor ramuri ale ştiinţei fundamentale şi aplicative, pe rezultatele cercetării ştiinţifice, efectuate sistematic, mai ales în ultimele decenii și nu în ultimul rând, pe posibilitățile deosebite date de logistica industrială și cea care asigură metodele și mijloacele necesare ca produsele industriale, serviciile și fluxurile de mărfuri să ajungă în cel mai scurt timp la beneficiar.

Lucrarea se adresează studenților masteranzi de la specializarea Managementul Producției și Logisticii, precum și celor care lucrează în domeniul construcţiei, utilizării şi exploatării utilajelor, echipamentelor și sistemelor moderne logistice de transport, manipulare și depozitare.