Lansare de carte ÔÇ×Romania. Starea natiunii. 2013ÔÇŁ

Picture 25 februarie 2015

Volumul Rom├ónia. Starea na┼úiunii. 2013 (Editura Universitaria, Editura Pro Universitaria, 2014) a fost prezentat publicului, miercuri, 25 februarie 2015, ├«n cadrul T├órgului de Carte Gaudeamus. Oraganizatorii evenimentului au fost cei doi coordonatori ai volumului, Xenia Negrea ┼či Ionu┼ú R─âduic─â. Cu aceast─â ocazie, publicul a fost invitat la dezbaterea ÔÇ×De ce mai e┼čti ├«n Rom├ónia?ÔÇŁ. Au participat, pe l├óng─â autorii volumului, studen┼úi ai specializ─ârii Jurnalism (Universitatea din Craiova), jurnali┼čti, oameni de afaceri ┼č.a. Evenimentul a fost reflectat la Radio Oltenia Craiova, Radio Rom├ónia Actualit─â┼úi, Radio Rom├ónia Cultural, TVR Craiova, Gazeta de Sud, Edi┼úie special─â. Foto: Andreea Melinescu.