Armonie clasica. Curs teoretico-aplicativ. Partea I

ISBN: 978-606-14-0906-8; ISMN gen. 979-0-9009865-1-1; ISMN 979-0-9009865-2-8

Data aparitiei: Aprilie 2015

Format: A4

Cele 28 de teme cu caracter teoretico-aplicativ vin în sprijinul studenţilor pentru a identifica o problematică importantă a muzicii, suportul armonic de tip clasic, atât de des întâlnit în universul savant cât şi în muzica uşoară. În realizarea dezideratului propus s-au utilizat informaţii cât mai concise, accentul subliniind latura practică.