Arbor Scientiae Studii filologico-teologice

ISBN: 978-606-14-1569-4

Data aparitiei: Aprilie 2020

Format: A5

Volumul intitulat Arbor scientiae. Studii filologico-teologice reprezintă o cercetare a cadrelor didactice de la Universitatea din Craiova, concretizată într-o serie de studii interdisciplinare filologico-teologice în jurul temei pomului biblic al cunoașterii binelui și răului. Are 182 de pagini în format A5. Cuprinde un Cuvânt înainte al Acad. Basarab NICOLESCU, corpusul cu studiile și un capitol final (Addenda) cu imagini. Este coordonat de Mihai CIUREA și Nicoleta PRESURĂ CĂLINA. Referenți științifici: Prof. univ. dr. Nicu Panea, Prof. univ. dr. Ioan Chirilă.